Albaraka Türk tecrübesi ve kaliteli portföy yönetimi hizmeti ile karşınızdayız.

Neden Albaraka GPY?

340A4087

Hakkımızda


Portföy yönetim şirketi, ana faaliyet konusu fonların kurulması ve yönetimi olan ve anonim ortaklık şeklinde kurulan sermaye piyasası kurumudur. Portföy yönetim şirketleri ana faaliyet konuları olan fon kurulması ve yönetimine ek olarak Kurul’dan yetki belgesi almak koşuluyla yatırım danışmanlığı faaliyetinde de bulunabilmektedirler. Bunun yanı sıra gerekli özsermaye şartına sahip olan portföy yönetim şirketleri Kurul’a bildirimde bulunarak sermaye piyasaları ile ilgili danışmanlık hizmetleri sunabilir, yatırım hizmetleri ve faaliyetleri ile sınırlı olarak kredi ya da ödünç verebilir ve döviz hizmetleri sunabilir, sermaye piyasası araçlarına ilişkin işlemlerle ilgili yatırım araştırması ve finansal analiz yapılabilir veya genel tavsiyede bulunabilir.
Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kurucusu ve sahibi olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., faizsiz bankacılığın Türkiye’deki öncü kuruluşu olarak 1984’te kurulmuş ve 1985’den beri aktif olarak faizsiz bankacılık alanında hizmet vermeye devam etmektedir.

Albaraka Türk, 2007 yılından itibaren gayrimenkul sektöründe gerçekleştirdiği Kar-Zarar Ortaklığı Yatırımı projeleri ile ciddi bilgi birikimine ve uzmanlaşmış kadrolara sahiptir. Albaraka Türk, gayrimenkul projelerindeki tecrübelerini Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş.’ye taşıyarak gayrimenkul portföy yönetimi ve portföy yönetiminde dünyanın en iyisi olmayı hedeflemektedir.


Kalite Politikamız

Kişisel ve mesleki gelişimi yaşam tarzına dönüştüren çalışanlarımızla, gayrimenkul yatırım fonu yatırımcılarının ve portföy yatırımcılarının tüm beklentilerini karşılayacak fonları kurarak yönetmeyi tasarlıyoruz. Yatırımcılarımızın memnuniyet düzeylerini artırmayı ve hizmet kalitemizi teknolojik ve sektörel gelişmeleri yakından takip ederek her zaman daha yüksek seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz.


Vizyon ve Misyonumuz

Vizyon

Bölgemizde iyi bir portföy yönetimi şirketi olmak.

Misyon

Kurumsal değerlerimize ve yatırımcı ihtiyaçlarına yönelik inançlı mülkiyet esaslarına uygun fonlar kurarak, yatırımcılar, çalışanlar ve pay sahiplerine ortak fayda sağlamaktır.


İş Ortaklarımız

Portföy saklama hizmeti almak üzere Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile sözleşme imzalanmıştır.

Araştırma ve risk yönetim sistemine ilişkin hizmetler, Bizim Menkul Değerler A.Ş. (BMD)’den alınmaktadır.

Bağımsız Denetim hizmeti almak üzere Akis Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. (KPMG) ile sözleşme imzalanmıştır.