Gong Albaraka Portföy’ün Gayrimenkul Yatırım Fonları İçin Çaldı

Albaraka Portföy Yönetimi, kurucusu olduğu Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım fonu olan üç gayrimenkul yatırım fonunu Borsa İstanbul’da nitelikli yatırımcılara arz etti. 29 Kasım Çarşamba günü düzenlenen gong töreni ile Batışehir, One Tower ve Dükkân Gayrimenkul Yatırım Fonları, “ALBTS”, “ALONE” ve “ALDUK” kodları ile Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı’nda işlem görmeye başladı.

Yatırımcılar, Albaraka Portföy Yönetimi’nin gayrimenkul yatırım fonları Batışehir, One Tower ve Dükkân katılım paylarına borsa üzerinden ulaşabilecek ve fiyatlarını anlık takip edebilecek. Halen Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım fonu yöneticisi unvanını sürdüren Albaraka Portföy, gayrimenkul yatırım fonlarını borsada yatırımcılara arz ederek, likiditelerine önemli katkı sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’deki 30 yıllık tecrübesiyle katılım bankacılığı sektöründe ilklerin öncüsü olan bankamızın yüzde 100 iştiraki olarak 2015 yılında kurulan Albaraka Portföy, yatırım fonu kuruluşu ve yönetimi, yatırım danışmanlığı ve emeklilik fonu yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor.